Tatlı sevmeyen yok gibidir. Ülkemiz ise bu alanda tam bir cennet gibi ve çok sayıda seçenek var. İnsanların farklı damak lezzetlerine hitap eden çok değişik lezzetler bulunuyor. Öylesine özel lezzetler de var ki dünyanın neresine gidilirse gidilsin mutlaka Türkler, Türkiye denilince ilk o akla geliyor. Buna verilebilecek en güzel örneklerin başında tam bir Türkiye klasiği olan sade lokum akla geliyor. O tam anlamı ile bir klasiktir. Sade lokum hem şeker oranı bakımından hem de hafif bir tatlı olması nedeni ile çok sevilerek tercih ediliyor.

Lokum Yemenin Keyfi

Genel olarak bakıldığında sade lokum adından da anlaşılacağı üzere içerisinde farklı bir madde örneğin fındık, çikolata gibi lezzetler içermeyen standart formlarda üretilen bir lokum çeşididir. Misafir ağırlamada vazgeçilmezlerdendir. Özellikle bayramda birçok evde misafirlere ikram ediliyor ama tutkunları için her daim evin başköşesinde bulunuyor.

Sade lokum hem çok besleyici, hem son derece organik bir üründür. Herkesin damak zevkine de hitap ediyor. Her yaş grubu rahatlıkla tüketebiliyor.